تبلیغات
مطالب اینترنتی - زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان – گردشگری
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

تصاویری که از غارهای زیر می‌بینید، دکور یک فیلم علمی تخیلی نیستند. اتفاقاً می‌شود آن ها را در جاهایی فراموش‌شده از آسیا، امریکای شمالی و اروپا یافت. برخی از این غارها از تراوش آب به درون صخره‌های آهکی ایجاد شده‌اند. بدین‌ترتیب، سنگ‌های آهکی ذره‌ذره در آب حل می‌شوند و ترک‌ها و شکاف‌هایی ایجاد می گردد. زایش این غارهای زیبا، حاصل روندی چند میلیون ساله از این اتفاق است. برخی دیگر از غارها، از سایش چندین‌ میلیون ساله‌ی آب‌های دریاچه یا دریا ایجاد شده‌اند.

از میان این غارهای شگفت‌انگیز، برخی از آن‌ها به روی عموم باز است. برای کشف زیبایی‌هایی که طبیعت در این غارها به ودیعه نهاده، نیاز به ابزارهایی ویژه هم هست. در میان گروه‌های اکتشافی، عکاس‌های ماهری هم بودنه‌اند که زیبایی‌های این گوشه‌های ناشناخته‌ی جهان را برای ما به تصویر بکشند.

غار سُن‌دونگ در ویتنام.

این غار، بزرگ‌ترین غاری است که تا اکنون در جهان شناخته شده‌است. در این غار اکوسیستم‌هایی منحصر به فرد، جریان‌های آبی و اشکال هندسی بی‌نظیری به چشم می‌آید.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار سُن‌دونگ در ویتنام

زیباترین و دیدنی ترین غارها

زیباترین غارهای دنیا

زیباترین و دیدنی ترین غارها

تصاویر غار سُن‌دونگ در ویتنام

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار یخی نزدیک به آتشفشان موتنووسکی در روسیه.

غارهای یخی این‌چنین، در یخچال‌های طبیعی اطراف آتشفشان موتنووسکی در روسیه شکل می‌گیرد. عامل ایجاد برخی از آن‌ها، دریچه‌هایی است که حرارت و گازهای آتشفشانی را آزاد می‌کنند و به «فومارول‌ها» موسوم‌ند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار یخی روسیه

زیباترین و دیدنی ترین غارها

معدن نایکا در مکزیک.

این غار، خانه‌ای برای بزرگ‌ترین کریستال‌هایی است که تا کنون دیده شده‌اند. به دلیل عمق، حرارت و برخی مشکلات دیگر، این غار برای بازدید عمومی بسته است.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار یخچالی واتناجوکول در ایسلند.

این یخچال، بزرگ‌ترین یخچال طبیعی اروپا محسوب می‌شود. این نوع غارها، به دلیل آب شدن برخی از قسمت‌های یخچال ایجاد می‌گردد، اما باید دانست به دلیل شکنندگی و احتمال ایجاد تغییر در شکل یخچال‌ها، این غارها خطرناکند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار یخچالی واتناجوکول در ایسلند

زیباترین و دیدنی ترین غارها

بزرگترین غارهای جهان

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غارهای باتو در مالزی.

این غارها، توسط مهاجران انگلیسی، چینی و مردم محلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این غار، جزو غارهایی است که بازدید آن برای عموم آزاد است.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار یخچالی مندنهال در آمریکا.

این غار در آلاسکا قرار دارد. به دلیل تغییر شکل همیشگی یخچال ها، معلوم نیست این غار زیبا چقدر دیگر باقی بماند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غاری در آلگاروه‌ی پرتغال.

سنگ‌های این غار تقریباً در آب محلولند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار کرم‌های شب‌تاب در نیوزلند.

نوع خاصی از کرم‌های شب‌تاب که در این غار ساکن شده‌اند، نمایی بسیار بی‌نظیر به این غار بخشیده‌اند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

عجیب ترین غارهای دنیا

زیباترین و دیدنی ترین غارها

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار ثام‌لود در تایلند.

این غار در شمال تایلند قرار دارد. رود نام‌لاگ وارد این غار می‌شود. استالاگمیت‌ها و استالاکتیت‌های زیبایی در این غار وجود دارند.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار ثام‌لود در تایلند

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار کیائوت سائه در میانمار.

درون این غار معبدی بودایی قرار دارد و اطلاعات چندانی درباره‌اش در دست نیست.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غارهای ماربل در پاتاگونیا.

این غار به‌خاطر بازتاب‌هایی زیبا از آب بر روی سنگ‌های آن و نیز شکل‌های محراب‌وار کلیسایی‌اش معروف است.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

دره‌ی آنتلوپ در آمریکا.

این غارها در آریزونا طی بادهایی چندین هزارساله و جریان‌های سریع آبی ایجاد شده. در برخی فصل‌های سال، ممکن است سیل‌هایی شدید در این دره رخ دهد. فیلم ۱۲۷ ساعت را به یاد آورید.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار فاریا ناکن در تایلند.

این غار از قدیم نزد حاکمان محلی بسیار محبوب بوده، بنای میان این غار توسط حاکمی به نام چولالونگ‌کورن در سال ۱۸۹۰ ساخته شده‌است. لازم به ذکر است که این غار یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی آسیا است.

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار فاریا ناکن در تایلند

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار الیسون در آمریکا.

برای غارنوردهایی که از آویخته شدن به طناب لذت می‌برند، مکانی هیچان‌انگیز است!

زیباترین و دیدنی ترین غارها

غار فلوت نی در چین.

این غار در ایالت گوانگ‌خی چین قرار دارد و اقلاً از ۱۲۰۰ سال قبل کشف شده‌است. استالاگمیت‌ها و استاکتیت‌های بی‌بدیلی در این غار یافت می‌شوند. در دهانه‌ی این غار نِی‌هایی می‌روید که می‌توان از آن‌ها فلوت ساخت.

زیباترین و دیدنی ترین غارهالینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

عجیب ترین پل‌های جهان را بشناسید عکسعجیب ترین پل‌های جهان را بشناسید عکس می‌توانید كیلومتر روی مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای تفریحی جهانتور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور فان و سرگرمی الناز شاکر دوست در رالی ایرانی عجیب ترین دخترجهان درسال اتفاقی باورنکردنی برای زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان …زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان ، همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای معروف جاهای دیدنی ایران مقاصد گردشگری و توریستی ایرانمکان های دیدنی جاهای دیدنی ایران؛ معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عصر ایران سایت تحلیلی خبری ایرانیان سراسر جهان خبرهای علمی فرهنگی هنری ورزشی سیاسی و در عصرایرانسفر به ژاپن جاهای دیدنی و گردشگری ژاپنجاذبه های گردشگری ژاپن؛ توکیو جاهای زیادی برای دیدن و گردشگری دارد که در این مقاله کمیاب پورتال جامع شامل خبر، سرگرمی، روانشناسی، … شایعات درباره زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش خبر خوش دولت به مردم اطلاعات البرز گردشگری و تور تیشینهالبرزبا انتخاب مبدا و مقصد میتوانید فاصله بین دو مکان ثبت شده در تیشینه را مشاهده و چاپ اطلاعات کرمانشاه گردشگری و تور تیشینهکرمانشاهلباس محلی کرما پوشاک مردان و زنان کرد شامل تن‌پوش، سرپوش و پای‌افزار است ساخت و زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان عجیب ترین و بزرگترین غارهای تصاویر شگفت انگیز بزرگترین غار دنیا های گردشگری جهانبزرگترین های سفر، عجایب گردشگری و عجیب‎ترین و شگفت انگیز اسرارآمیزترین و زیباترین غارهای ایران از عجیب ترین و زیباترین و به یکی از بزرگترین غارهای آبی جهان زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان گردشگری تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید تصاویر زیباترین غارهای جهان را ببینید زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان گردشگری زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان زیباترین، عجیب ترین و عجیب ترین غارهای زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان اسرارآمیزترین و زیباترین غارهای ایران و زیباترین غارهای از عجیب ترین و یکی از بزرگترین غارهای آبی جهان زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان جستجو تیتر یاب زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین زیباترین، عجیب ترین و و بزرگترین غارهای جهان از زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان زیباترین،عجیبترینو زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان اخبار جدید لحظه می‌شود آن ها را در جاهایی فراموش‌شده از آسیا، امریکای شمالی و غارهای زیر می و جهان زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان آلامتو فیدگاه زیباترین، عجیب ترین و زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان دستی و گردشگری غار غار زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان زیباترین غارهای عجیب ترین و بزرگترین

مطلب زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%8c-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%88-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%ba%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :